Kaip formujasi dirvožemis?

 

Gulsčia padėtis sukelia lokalizuotas pokyčius drėgmės ir temperatūros. Kai lietaus patenka ant kraštovaizdžio, vanduo pradeda judėti žemyn gravitacijos jėga, arba per dirvožemį arba per paviršių žemesnio aukščio. Nors kraštovaizdis turi tą patį dirvožemio formavimo veiksniai klimato, organizmų, pirminės medžiagos ir laiko, džiovintuvas dirvožemiai aukštesnėse gali būti gana skiriasi nuo drėgnesnę dirvožemiai, kur vanduo kaupiasi.

 

Dirvožemio sritys gali turėti sumažinti sąlygas, kad bus slopinti tinkamą šaknų augimą augalams, kurie reikalauja dirvožemio deguonies, vandens ir maistinių medžiagų pusiausvyrą.

 

Steepness, forma, ir ilgis nuolydis yra svarbūs, nes jie turi įtakos norma, kuriuo vanduo teka į dirvožemį arba iš jo. Jei neapsaugotas, dirvožemiai ant šlaitų gali griauti, paliekant plonesnis paviršiaus sluoksnis. Eroded dirvožemiai linkę būti mažiau derlinga ir turėti mažiau vandens nei neeroded dirvožemiai tos pačios serijos.

 

Aspektas turi įtakos dirvožemio temperatūrai. Apskritai, daugumai kontinentinių Jungtinių Valstijų, dirvožemiai ant Šiaurės pusėje šlaituose linkę būti aušintuvas ir drėgnesnė nei dirvožemiai į pietus atsuktose šlaituose. Dirvožemiai, į šiaurę atsuktose šlaituose linkę turėti storesnis A ir B akiratį ir linkę būti mažiau sausros.

 

Dirvožemio formavimosi laikas

 

Laikas reikalingas horizontui formuoti. Kuo ilgiau dirvožemio paviršius buvo veikiami dirvožemio formavimo agentai, pavyzdžiui, lietaus ir augančių augalų, tuo didesnė dirvožemio profilio plėtra. Čia gali padėti grunto tyrimai

 

Vyresnio amžiaus dirvožemiai, stabilūs paviršiai paprastai turi aiškiai apibrėžtus horizontus, nes dirvožemio formavimosi greitis viršijo geologinių erozijos ar nusėdimo greitį. Kaip dirvožemių amžius, daug originalių mineralų yra sunaikinami. Susidaro daug naujų. Dirvožemiai tampa išplaunama, daugiau rūgšties ir daugiau clayey. Daugelyje gerai nusausinti dirvožemiai, B horizontai linkę tapti rausvesni spalvos su laiku.

 
 
 

Kaip formuojasi dirvožemis?

Grunto kartografavimo procesas   Dirvožemio kartografavimas-natūralių dirvožemio telkinių apibrėžiamos procesas, klasifikavimas ir grupavimas apibrėžtos dirvos į žemėlapio vienetus, ir užfiksuoti dirvožemio nuosavybės informaciją aiškinant ir

Read More »

Geologinis klasifikavimas

Dirvožemio identifikavimas ir klasifikavimas Dirvožemio tyrimuose klasifikuojamos atskiros dalys, kurios sudaro dirvožemio kontinuumą. Klases apibrėžia didelių rūšių ir apimties dirvožemio organai. Taksonominė klasė yra abstrakti.

Read More »

Kaip formuojasi dirvožemis?

Kaip formujasi dirvožemis? Gulsčia padėtis sukelia lokalizuotas pokyčius drėgmės ir temperatūros. Kai lietaus patenka ant kraštovaizdžio, vanduo pradeda judėti žemyn gravitacijos jėga, arba per dirvožemį

Read More »