Grunto kartografavimo procesas

 

Dirvožemio kartografavimas-natūralių dirvožemio telkinių apibrėžiamos procesas, klasifikavimas ir grupavimas apibrėžtos dirvos į žemėlapio vienetus, ir užfiksuoti dirvožemio nuosavybės informaciją aiškinant ir vaizduojant dirvožemio erdvinio pasiskirstymo žemėlapyje.

 

Dirvožemio ir įvairių sričių (pvz., Rock outcrop) apklausos srityje yra tvarkingas modelis, kuris yra susijęs su geologija, sausumos, topografijos, klimato ir natūralios augmenijos. Kiekviena dirvožemio rūšis ir įvairi teritorija yra susijusi su tam tikra nuoforme arba su landformos segmentu. Dirvožemio mokslininkai apibūdinti šiuos pasikartojančius modelius landform segmentus, arba natūralių įstaigų, žemėlapyje. Stebint dirvožemio ir įvairių sričių apklausos srityje ir susijusius su jų padėtimi tam tikrų segmentų landform, žemės mokslininkas plėtoja koncepciją, ar modelis, kaip jie susiformavo. Taigi, per kartografavimo, šie modeliai leidžia dirvožemio mokslininkas prognozuoti su dideliu tikslumu dirvožemio rūšies ar įvairių plotas kraštovaizdžio (Hudson, 1992).

 

Į kartojamuosius modelius įspaustas dirvožemiai dirvožemio formavimo veiksnių galima pastebėti svarstyklės svyruoja nuo žemyno iki mikroskopinių. Šie modeliai yra dirvožemio atpažinimo ir atvaizdavimo įvairių svarstyklių pagrindas. Terminų, apibrėžimų ir operacijų sistema gali būti priskirta įvairioms svarstyklėms. Hierarchinės klasių ir poklasių sistemos yra nustatytos tam, kad būtų galima parengti grupes skirtingose skalėse.

 

Paprastai, atskirų dirvožemių kraštovaizdžio sujungti į vieną kitą, nes jų savybės palaipsniui keičiasi. Statyti tikslią dirvožemio žemėlapį, tačiau, dirvožemio mokslininkai turi nustatyti ribas tarp dirvožemių. Kai kurios ribos yra ryškios, kai dirvožemis keičiasi per kelis metrus, o kiti yra Laipsniški. Dirvožemio mokslininkai gali stebėti tik ribotą skaičių pedonų. Nepaisant to, šios pastabos, papildytos dirvožemio ir augmenijos kraštovaizdžio santykio supratimu, yra pakankamos dirvožemio rūšių prognozėms ir jų riboms nustatyti.

 

Dirvožemio mokslininkai registruoja pedonų, asocijuotų augalų bendruomenių, Geologijos, landformų ir kitų savybių, kurias jie studijuoja, charakteristikas.

 

Jie apibūdina dirvožemio horizontų rūšį ir išdėstymą bei jų spalvą, tekstūrą, dydį ir formą dirvožemio agregatų, rūšies ir kiekio roko fragmentai, pasiskirstymas augalų šaknų, reakcija, ir kitų funkcijų, kurios leidžia jiems klasifikuoti ir nustatyti dirvožemiai (žr. Detaliau – 2 ir 3 skyriuose). Jie apibūdina dabartinę augalų rūšį (jų derinius, produktyvumą ir būklę) klasifikuojant augalų bendruomenes, susieja jas su dirvožemiu, su kuriuo jie paprastai siejami, ir prognozuoja jų atsaką į valdymą ir pokyčius. Po to, kai dirvožemio mokslininkai nustato ir apibūdina kraštovaizdžio komponentų ar natūralių dirvožemio telkinių savybes, sudedamosios dalys yra susietos su atitinkama taksonomine klase, kuri naudojama žemėlapio vienetams pavadinti. Kitų sričių atskirų dirvožemių su panašiais dirvožemiu koreliacija arba palyginimas toje pačioje taksonominę klasę, patvirtina duomenis ir padeda darbuotojams nustatyti poreikį surinkti papildomus duomenis.

 

Taksonominės klasės yra koncepcijos. Kiekviena taksonominė klasė turi dirvožemio charakteristikų rinkinį su tiksliai apibrėžtomis ribine dalimi. Šios klasės naudojamos kaip pagrindas palyginti dirvožemiui sistemingai klasifikuoti. Dirvožemio taksonomija-taksonominės klasifikacijos sistema, naudojama Jungtinėse Valstijose, daugiausia remiasi dirvožemio savybių rūšimi ir charakteriu bei horizonto išdėstymu profilyje (dirvožemio tyrimo personalas, 1999).

 

Kol vyksta geologinis tyrimas, kai kurių dirvožemių ploto mėginiai renkami laboratoriniams tyrimams. Dirvožemio mokslininkai interpretuoja šių analizių ir bandymų duomenis, taip pat lauke pastebėtas dirvožemio savybių charakteristikas, siekiant nustatyti kiekvienos dirvos pagrindinių dirvožemio savybių verčių diapazoną. Jie taip pat naudoja šiuos duomenis nustatyti numatomą elgesį dirvožemių skirtingais naudojimo atvejais. Dirvožemio nuosavybės duomenys yra organizuojami ir saugomi duomenų bazėje, kur jis naudojamas generuoti dirvožemio interpretacijas naudoti ir valdyti. Visų dirvožemių interpretacijos tikrinamos lauke stebint dirvožemius skirtingais naudojimo atvejais ir skirtingais valdymo lygiais. Gali būti atliekami specialūs tyrimai, kuriais siekiama dokumentuoti dinamines dirvožemio savybes, kurias paveikia naudojimas ir valdymas (žr. 9 skyrių). Duomenys taip pat surenkami iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, tyrimų informacija ir specialistų patirtis srityje.

 

Kaip formuojasi dirvožemis?

Grunto kartografavimo procesas   Dirvožemio kartografavimas-natūralių dirvožemio telkinių apibrėžiamos procesas, klasifikavimas ir grupavimas apibrėžtos dirvos į žemėlapio vienetus, ir užfiksuoti dirvožemio nuosavybės informaciją aiškinant ir

Read More »

Geologinis klasifikavimas

Dirvožemio identifikavimas ir klasifikavimas Dirvožemio tyrimuose klasifikuojamos atskiros dalys, kurios sudaro dirvožemio kontinuumą. Klases apibrėžia didelių rūšių ir apimties dirvožemio organai. Taksonominė klasė yra abstrakti.

Read More »

Kaip formuojasi dirvožemis?

Kaip formujasi dirvožemis? Gulsčia padėtis sukelia lokalizuotas pokyčius drėgmės ir temperatūros. Kai lietaus patenka ant kraštovaizdžio, vanduo pradeda judėti žemyn gravitacijos jėga, arba per dirvožemį

Read More »