Dirvožemio identifikavimas ir klasifikavimas
Dirvožemio tyrimuose klasifikuojamos atskiros dalys, kurios sudaro dirvožemio kontinuumą. Klases apibrėžia didelių rūšių ir apimties dirvožemio organai. Taksonominė klasė yra abstrakti. Jų apibrėžimai yra grindžiami žiniomis apie dirvožemius, kurie yra gamtoje, ir genetinių procesų, atsakingų už jų formavimą, supratimą. Pačios taksonominės klasės nėra realios dirvos, tačiau jos yra susijusios su jų atstovais gamtoje – pedon ir polypedon.
Ant pedono
Pedonas yra mažiausias vienos rūšies dirvožemio kūnas, kuris yra pakankamai didelis, kad atstovautų horizontų pobūdį ir išdėstymą bei kitų savybių kintamumą. Jame trūksta ribų su kaimyninėmis pedonais (dirvožemio tyrimo tarnybos, 1999). Tai stebėjimo, ėminių ėmimo ir klasifikavimo vienetas.
Pedono tęsiasi žemyn iki apatinės ribos dirvožemio, per visus genetinius horizontus ir, jei genetiniai horizontai yra plonas, į viršutinę dalį pagrindinės medžiagos. Ji apima daugelio vietinių daugiamečių augalų įsišaknijimą. Siekiant daugumos dirvožemio tyrimų, praktinė apatinė pedon riba yra pamatinę uolieną arba apie 2 m gylio, kuris yra shallower. 2 m gylio leidžia geras mėginio pagrindinių dirvožemio horizontai, net storio dirvožemyje. Ji apima daug dirvožemio įsiskverbė iš augalų šaknų tūrį, ir ji leidžia patikimus pastebėjimus dirvožemio savybes.
Iš pedon paviršius yra maždaug daugiakampiai ir svyruoja nuo 1 iki 10 m2 srityje, priklausomai nuo dirvožemio kintamumo pobūdį. Kai variantų ciklas yra mažesnis nei 2 m, o visi horizontai yra ištisinio ir beveik vienodo storio, pedono plotas yra maždaug 1 m2. Jeigu horizontai ar kitos savybės yra su pertrūkiais ar cikliniai per 2 – 7 m intervalą, pedonas apima pusę ciklo (1 – 3,5 m). Jei horizontai yra cikliniai per didesnį nei 7 m intervalą, kiekviename cikle laikoma, kad yra daugiau nei vienas dirvožemis. Dydis, nuo 1 iki 10 m2, leidžia skirtingiems stebėtojams nuosekliai klasifikuoti, kai svarbūs horizontai yra cikliniai arba pakartotinai pertraukiami trumpais atstumais.
Pats pedonas yra per mažas, kad būtų dirvožemio kartografavimo vienetas, nes jis negali būti naudojamas tokioms funkcijoms kaip nuolydis ir paviršiaus akmeningumas. Be to, jis yra per mažas, kad įkūny visą spektrą kintamumas vyksta per dirvožemio serijoje. Vietoj to, polypedon yra naudojamas apibrėžti dirvožemio serijos ir dirvožemio kartografavimo vienetas. Tai trimatis dirvožemio kūnas ar dirvožemio individas, kuris yra vienalytis dirvožemio serijos lygio klasifikacija. Jis yra pakankamai didelis, kad eksponuoti visas dirvožemio charakteristikas, svarstytas aprašymas, klasifikacija, ir žemėlapių dirvožemiai.
Pedonas yra minimalus aiškinimo ir dirvožemio valdymo vienetas. Jei atskiro polipedono ribos yra laipsniškos ir difuzinės, polipedono praktiškai neįmanoma apibūdinti, nes jo savybes apsiriboja taksonominė klasė, kurią jis atstovauja (serija), ir šios savybės skiriasi vingiuotas ar nenutrūkstamas būdas vertikaliais arba horizontaliais aspektais. Ribos tarp žemėlapio vieneto komponentų, tačiau, paprastai yra akivaizdus, kai skirtumai gaminti kontrastingos vietinių augalų bendruomenių ar pokyčių savybių, kurios veikia dirvožemio naudojimą ir valdymą. Abiejų žemėlapio sudėtinių dalių ir polypedons ribos gali būti lengvai stebimos dėl pertraukų, pvz., erosional facijų ir geologinių kontaktų, ir po žmogaus pakitimų.
Pedonas susieja realius dirvožemio kūnus su psichinėmis taksonominių klasių koncepcijomis ir yra dirvožemio komponentų pagrindas, naudojamas kartografavimo, interpretavimo ir dirvožemio valdymo srityje.